شاید تحصیل رایگان در خارج و استفاده از بورسیه‌های تحصیلی جزء رویاهایی باشد که هر دانشجوی متقاضی خارج از کشور آرزوی آن را داشته باشد. در حالی که امروزه هزینه‌های دانشگاه‌ها در بسیاری از نقاط جهان در حال افزایش است، برخی از دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنند که گرفتن مدرک تحصیلی و تحصیل در کشورهای پیشرفته برای آن‌ها غیر ممکن است چرا که نیاز به‌ بودجه‌های بسیار بالا و امکانات زیاد دارد، که اغلب دانشجویان متقاضی فاقد این امکانات می‌باشند؛ اما باید خبر خوشی به‌ شما بدهیم، چرا که باید بدانید لزوماً تحصیل در خارج از کشور مستلزم داشتن قدرت مالی بالا نیست.

در این مطلب قصد داریم بعضی از مطرح ترین آزمون های ورودی دنیا در کشورهای آمریکا، کانادا و ترکیه در مقاطع گوناگون را با هم بررسی کنیم؛ بنابراین اگر قصد مهاجرت تحصیلی به سایر کشورهای دنیا را دارید، پیشنهاد می کنیم در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا با شرایط این کشورها بیش تر آشنا شوید.

کانادا

 

اول از گل سرسبد مقاصد مهاجرتی شروع کنیم! همیشه کانادا به عنوان راحت ترین کشور برای گرفتن اقامت مطرح است. چون هم سطح رفاه و امکانات بالایی دارد، و هم قوانین مهاجرتی آن سخت‌گیرانه نیست. پیش‌بینی می‌شود که این قوانین حداقل تا سال 2022 ادامه داشته باشد. بعد از آن باید منتظر سیاست‌های جدید اداره مهاجرت و شهروندی کانادا باشیم.

شرایط سنی

گاهی برای کشور مقصد اهمیت چندانی ندارد. به طور مثال برای گرفتن اقامت و یا سرمایه گذاری تنها موردی که باید به آن توجه ویژه داشت گردش حساب بانکی و شرایط مالی در نظر گرفته میشود. بدیهی ست در صورتی ک فرد بخواهد برای ویزای تحصیلی اقدام کند باید شرایط سنی را برای کشور مورد نظر در نظر بگیرد. معمولا یکی از کارای سخت داشتن مدرک آیلتس میباشد.

مهاجرت کاری

کانادا به افراد باصلاحیت اجازه می‌دهد وارد خاکش شوند و کار پیدا کنند. مهاجرت کاری کانادا با سیستم اکسپرس اینتری بررسی می‌شود. پس باید خودتان، یا وکیل مهاجرتی‌تان وارد سایت مهاجرت کانادا شوید و درخواستتان را ثبت کنید. امتیاز شما با توجه به سابقه کاری،تحصیلات، سطح زبانتحصیلات، سطح زبان، سن و… بررسی می‌شود. امتیاز بالاتر، شانس پذیرش بالاتر.

مهاجرت سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری کانادا معمولا از راه ثبت شرکت، کارآفرینی، یا سرمایه‌گذاری غیرفعال انجام می‌شود. هر استان کانادا، برنامه سرمایه‌گذاری ویژه خودش را دارد. پس باید اول راجع به برنامه و پیشنهاد استان مورد نظرتان تحقیق کنید.

ارتباط مستقیم با موسسه آرسس

دیدگاهتان را بنویسید